Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 44 common:people_all_forms

Інформаційна просвіта

Date: 7 лютого 2022 о 15:40

18  листопада

Всесвітній день дитини

Людство зобов’язане дати дитині найкраще

Людство зобов’язане дати дитині найкраще - Декларація ООН про права дитини.

Яка б не була розумна і талановита дитина, вона все ж потребує дорослу опіку й увагу, турботу, любов, захист і постійну підтримку. Ми люди і зовсім нелюдяно відмовляти нашим дітям у всьому цьому, особливо враховуючи ті реалії, які вперто супроводжують нас у нашому непростому світі.

Свято - Всесвітній день дитини виникло в середині минулого століття, а саме в 1954-му році, коли Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй затвердила свою резолюцію № 836 (IX), рекомендувавши всім країнам відзначати цей день, починаючи з 1956-го року. За даними проекту DilovaMova.com, спочатку дата святкування Дня дитини рекомендувалася виключно на розсуд кожної держави, яка визнає для себе доцільним відзначати цей день. Так, у колишньому СРСР, а зараз і в багатьох суверенних державах, виник Міжнародний день захисту дітей, який відзначається 1-го червня. Пізніше, 20-го листопада 1959-го року прийняли «Декларацію прав дитини». Потім, в 1989-му році, також 20-го листопада всесвітнім співтовариством була прийнята «Конвенція прав дитини» та питання з єдиної для всіх датою святкування цього дня було вирішено само собою. Тепер в офіційних документах всесвітньої організації об’єднаних націй фігурує саме ця дата.

Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі. Відзначається щорічно відповідно до рішення Генеральної Асамблеї ООН A/RES/836 (ІХ). Актуальність проблем дитинства залишається високою, на жаль і до цього дня. Численні заходи та дії, навіть на законодавчому рівні, не в змозі повністю вирішити весь комплекс цих проблем, так як вони лежать швидше в моральній площині людського світогляду. Однак завдяки постійним загальним зусилям і заходам, що вживаються, йде успішне сприяння підвищенню активності у вирішенні безлічі з існуючих і виникаючих проблем нашого підростаючого покоління.

Дуже характерно, що саме у 20-е листопада відзначають своє професійне свято «День педіатра» і дитячі лікарі, які поклали на себе вирішення проблем здоров’я наших дітей.

У Всесвітній день дитини ми приєднуємося до цієї славної ініціативи і вітаємо всіх наших дітей! Вітаємо всіх, хто своєю працею і своєю наполегливістю зміцнює благополуччя підростаючого покоління, сприяє розвитку здорових стосунків і взаєморозуміння в цьому юному середовищі! Зі святом Вас, і нехай цей день залишить у Вас тільки приємні спогади!

Проект Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» буде фокусуватися на підтримці України у посиленні її реакції на випадки сексуальної експлуатації дітей, у тому числі в цифровому середовищі, на поширенні сприятливих для дітей практик з акцентом на забезпеченні прав дітей-жертв та свідків у судових провадженнях, та просуванні прав дитини в цифровому середовищі.

Проект є продовженням роботи попереднього Проекту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо жінок та дітей» (2017/DG II/VC/3800), реалізованого у 2017-2018 роках.

ЯКЕ ПРАВОВЕ ПІДГРУНТЯ ПРОЕКТУ?

З 2012 року Україна є учасницею Конвенції Ради Європи про захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства (Лансаротська конвенція), яка є найбільш амбітним та всеосяжним міжнародно-правовим інструментом, спрямованим на запобігання насильству та захист дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства, а також притягнення винних осіб до відповідальності та сприяння міжнародній співпраці в цих сферах.

Проект буде реалізовуватися в рамках Плану дій Ради Європи для України (2018-2022) Відділом Ради Європи з захисту прав дітей та у тісній співпраці з офісом Ради Європи у Києві. Діяльність закріплена в Стратегії Ради Європи з прав дитини (2016-2021), зокрема в трьох пріоритетних напрямках: життя, вільне від насильства, правосуддя дружнє до дітей, та права дітей у цифровому середовищі. Крім того, проект є частиною програми Ради Європи «Будуємо Європу для дітей і разом з ними».

Діяльність Проекту сприятиме та надалі керуватиметься рекомендаціями та вказівками Ради Європи щодоІнтегрованих національних стратегій захисту дітей від насильства (CM/Rec (2009)Правосуддя, дружнього до дітей (CM/Rec (2010) та Керівних принципів поваги, захисту та реалізації права дитини в цифровому середовищі (CM/Rec (2018).

Сам проект сприяє впровадженню цих міжнародних стандартів і спирається на прогрес та роботу, вже проведену на національному рівні. Мета та очікувані результати проекту відповідають положенням:

Проект підвищує обізнаність щодо явища сексуального насильства над дітьми, в тому числі в онлайн-середовищі, та прав дитини в цифровому середовищі в Україні. Дані цілі будуть реалізовані за рахунок низки заходів, включаючи публічні інформаційні та інформаційно-просвітницькі кампанії та цілеспрямоване підвищення рівня відповідальності осіб, що приймають рішення, органів влади та фахівців.
 

Матеріали

Роз'яснення до Лансаротської конвенції

Відео

https://www.coe.int/uk/web/kyiv/home/

16 днів проти насильства

Зображення     Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою. 

 Основними завданнями акції є:

- привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

- активізація партнерського руху органів державної влади, державних закладів, громадських організацій щодо викорінення домашнього насильства;

проведення інформаційних кампаній з метою підвищення обізнаності населення України з питань попередження насильства в сім'ї, жорсткого поводження з дітьми, формування свідомості всіх верств населення  щодо нетерпимого ставлення до насильства;

- формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

Дати початку та завершення Кампанії вибрані не випадково. Вони створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням прав людини.

Шістнадцятиденний період кампанії охоплює наступні важливі дати:

18 листопада 

Європейський день захисту дітей від сексуальної експлуатації та сексуального насильства

25 листопада

Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок

1 грудня

Всесвітній  день боротьби зі СНІДом

2 грудня

Міжнародний день боротьби з рабством

3 грудня

Міжнародний день людей з обмеженими фізичними можливостями

5 грудня

Міжнародний день волонтера

6 грудня

Вшанування пам’яті студенток, розстріляних у Монреалі

9 грудня

Міжнародний день боротьби з корупцією

10 грудня

Міжнародний день прав людини.

 

Корисні матеріали для проведення виховних годин, уроків, бібліотечних уроків:

Радою Європи спільно з МОН України в рамках проєкту Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» підготовлено 6-ти серійні відеоуроки «Батьківство в епоху цифрових технологій»:

https://vimeo.com/464178591

Відеоролик «Почни говорити»: https://vimeo.com/477933967

Відеоролик «Розкажи дорослому, якому довіряєш» https://rm.coe.int/learn-about-your-rights-in-a-digital-environment-ukr/1680a052c2

Урок-вебінар «Живи вільно»

https://www.youtube.com/watch?v=xhBbzN6l-Ew&t=510s

Матеріали до вебінару:

https://drive.google.com/drive/folders/14BXXg4DvyD9hP7zgBebR92sFC6gxMygB

Для ЗДО:

Корисні підказки. Один день дорослого життя:

https://www.youtube.com/watch?v=lqOGRtpq3ow

Мультик права дитини

https://www.youtube.com/watch?v=BWUxZk-hqq0

Мультик про права дитини

https://www.youtube.com/watch?v=Xj17-XckfgE&t=82s

Вправа « Обмеження і дозволи» (10 хв.)

Мета:проаналізувати обмеження і дозволи у родині.

Інструкція: « Заповніть таблицю «Заборони – заохочення», записавши:

1)Що вам забороняли ваші батьки і чим вони вас заохочували;

2)Що ви забороняєте своїм дітям і чим заохочуєте.

Порівняйте. Підкресліть пункти, які збігаються. Які ви зробили висновки?»

11 ефективних способів допомогти дитині повірити в себе

Батьки часом почуваються «командою підтримки», такими собі фахівцями з чірлідингу. Вони вигукують на дитячих ранках та шкільних виставах, хвалять за оцінки та успіхи у спорті, за допомогу вдома. Тати й мами вважають, що підвищують самооцінку за простою схемою: дитина щось добре зробила, реакція має бути такою, щоб вона почувалася прекрасно. Усім приємно, здається, усе йде добре. Але автор книги «Діти все чують. Дев’ять речей, яким ви маєте навчити свою дитину» Джим Тейлор так не вважає. Натомість він зібрав поради від найбільш просунутих батьків. Зі статті видання Today’s Parent.

1. Зробіть крок назад

Запорука впевненості у собі — відчуття дитиною власної компетентності. Для цього батьки мають відступити, зменшити свою активну присутність у житті сина чи доньки та замінити її на спостереження. А самій дитині дозволити ризикувати, робити вибір, розв’язувати проблеми і доводити справи до кінця. Без практики навчитися цього неможливо.

2. Багато хвалити — шкідливо

Що таке адекватна самооцінка? Це компетентність, відчуття безпеки та батьківської підтримки. Треба дати місце першому інгредієнту, а батьки забагато передають інших.

Надмірні похвали знижують планку досягнень. Якщо ви говорите дитині: «Фантастично!», вона чує, що їй більше не потрібно практикуватись. Але компетентність походить від спроб та помилок, постійного самовдосконалення. Одна з героїнь книги, багатодітна мама Саманта Маклауд каже, що можливі дві реакції на занадто щедрі компліменти.

Одні діти починають дерти носа. Вони вчаться не довіряти власним інстинктам, не розвивають критичність, оскільки довіряють батькам, а не власній оцінці своїх спроб. А доросле життя для дитини із завищеною самооцінкою обернеться важкими переживаннями, коли інші не хвалитимуть її так, як вона звикла. Скажімо, якщо мама надто радіє намальованому «головоногу», у художній школі його сприймуть не як шедевр, а як неякісну роботу.

Другий варіант: дитина розуміє, що щось не так, намагається виправдати такі аванси — прагне бути ідеальною. Це нереально, тож веде до розчарувань та комплексів. До того ж надмірна похвала підриває віру у зворотний зв’язок. Хлопчик чи дівчинка відчуває, що правди про свою роботу не дізнається.

3. Дозволяйте здоровий ризик

Ще одна героїня книги, мати восьми дітей, яка до того ж очолює корпоративну службу догляду за дітьми в Торонто Вікторія Сопік згадує, як на вишуканій вечірці її дворічний син підіймав величезний, як на нього, глечик апельсинового лимонаду, щоб налити собі склянку. Усі гості витріщалася, коли побачили, що мама спостерігає, а не біжить на допомогу. Лимонад, дійсно, розлився, але дитина знайшла офіціантку, попросила паперовий рушник і все прибрала. Це закарбується в пам’яті як успішний досвід розв’язання проблеми.

А більшість батьків, на жаль, постійно намагаються врятувати своїх дітей від невдач.

4. Дайте змогу обирати

Вже у два роки діти бачать наслідки своїх рішень, якщо штучно не захищати їх від цього. Малюк може сам вирішувати взимку, чи надягати пальто, шапку та рукавиці. Якщо дитина спробує вийти роздягненою, вона замерзне та змінить рішення. Так вона вчитиметься робити правильний вибір, орієнтуючись на свої потреби, а не на наказ дорослого.

5. Нехай допомагають по дому

Навіть найменші можуть допомагати батькам готувати їжу, накривати на стіл, заправляти ліжка. Розбита тарілка — дрібниці порівняно з внеском у формування здорової самооцінки. Діти мають бачити, що вони роблять реальні, корисні іншим речі, їхній внесок цінують, вони мають змогу продемонструвати компетентність.

6. Вчіть доводити справу до кінця

Ще один надійний спосіб підвищити віру дітей у власні сили — спонукати їх виконувати завдання, до яких вони виявляють інтерес, а потім переконатися, що вони довели це до фінальної крапки. Немає значення, яке завдання: пройти рівень у відеоіграх, збудувати з кубиків будинок для іграшок або надути зі слайма велетенську бульбашку. Навіть те, що вам здається безглуздою дитячою витівкою. Сенс у тому, що справа, доведена до кінця, дає відчуття успіху.

7. Спокійно ставтеся до невдач дитини

Це погано, якщо дитина сумує, бо не може запам’ятати таблицю множення? Або не вдається танцювати так, як хочеться? Не втрачайте сон через це. Більшість батьків вважає, що невдачі зашкодять самооцінці їхніх дітей, але насправді це золота можливість допомогти їм побудувати її. Підтримуйте лише в тому, щоб не здаватися, робити нові спроби. Адже доки малюк чи підліток сильно чогось хоче, він уже вмотивований прагнути успіху. А значить, зможе навчитися від невдач рухатися до успіху.

8. Доводьте, що ваша любов безумовна

Щоб бути для батьків улюбленою та особливою, дитині не треба ставати кращою за інших, щось доводити. І син чи донька мають про це твердо знати. Якщо ви вихваляєтесь успіхами дитини, але не говорите з нею про невдачі, вона може думати, що ви любите її за оцінки чи головну роль у шкільній виставі.

Підтримуйте, демонструйте свою любов, коли дитина зазнала невдачі або впевнилася, що прийняла невдале рішення.

9. Переконайтесь, що дитина здатна досягти своєї цілі

Допомагайте коректувати цілі так, щоб вони відповідали віковим можливостям та здібностям дитини. Якщо дитина в початковій школі погано читає і не може опанувати тексти в підручнику, варто почати з книжечок для дошкільнят, з коміксів — того, що даватиметься легко. Обов’язково при цьому хваліть за наполегливість. Це як у комп’ютерних іграх: не можете опанувати рівень, поверніться на попередній. Якщо людина відчуває успіх, їй легше йти до нових досягнень. А нереальні цілі лише підривають впевненість у собі.

10. Зберігайте свідчення успіху

Якщо похвала зароблена і свідчить про дійсні успіхи, високу якість роботи, вона важлива для формування здорової самооцінки. Тож грамоти, призи варто зберігати, якщо їх цінує дитина. Не знецінюйте навіть найменші успіхи, не кажіть, що змагання першокласників з футболу або грамота за навчання у 2-му класі — то невелике досягнення.

Окрім таких свідчень успіху, можна накопичувати і похвали. Зробіть скарбничку, куди кладіть записані на папері слова похвали — «дублікат» тих, які ви сказали дитині, коли вона заслужила це справами. Коли в дітей поганий день, вони виймають ці «скарби» і згадують свої успіхи, і це змушує їх почуватися краще, дивитися з оптимізмом на невдачі.

Важливо бути конкретними (і не лише в письмовій похвалі): замість «змайстрував гарну саморобку» хай буде «паперова квітка була чарівною, ти навчився добре вирізати пелюстки, акуратно клеїти і розфарбував у дуже приємні кольори».

11. Розкажіть про успіхи дітей «за їхніми спинами»

Непряма похвала може творити дива. Якщо діти «підслуховують» хвастощі ними перед сусідами, друзями, вчителями, це діє більше, ніж прямі компліменти. І малюки, і підлітки просто світяться від задоволення. Наприклад, коли батьки кажуть «за спинами», як трирічна донечка старається шнурувати самотужки взуття або що 12-річний син дуже добрий. Звісно, казати ви маєте лише правду, без перебільшення.




                                                                                                « ЗАТВЕРДЖУЮ»

Директор  КОЗ «Бужанський НВК  «ЗОШ І-ІІІ ст – ДНЗ»

                                                                                           Л.І.Німець

                                                                                        

КОЗ «Бужанський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ»

Заходи щодо Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства»

№ п.п

Назва заходу

Категорія осіб

Дата

Відповідальний за виконання

1

Інформаційна просвіта: Про Проект Ради Європи «Боротьба з насильством щодо дітей в Україні» та Всеукраїнську акцію «16 днів проти насильства»

Усі учасники освітнього процесу

18.11, 23.11

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

2-3

Кейс класного керівника: корисні матеріали інформаційно-просвітницької кампанії для проведення виховних годин, уроків

План заходів  Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» КОЗ «Бужанський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ»

в КОЗ «Бужанський НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.- ДНЗ» з 25.11.2020 по 10.12.2020

Класні керівники

24.11

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

4

Ретрансляція взаєморозуміння (сторінка сайту навчального закладу на допомогу батькам, їх дітям):

11 ефективних способів допомогти дитині повірити в себе.

Як же зберегти психологічне здоров'я  собі та своїм дітям?

Алгоритм приборкування негативних емоцій

Як бути, коли близька людина відчуває страх?

Що можна зробити, щоб позбавитися негативних думок?

Техніка "Сумісного прийняття рішень" від

автора книги "Вибухова дитина" Росс В. Гріна.

Усі учасники освітнього процесу

24.11

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

5

Гра «Рожеві окуляри». Профілактика торгівлі людьми. Профілактика насилля над дітьми.

9 клас

04.12

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

6

Перегляд та обговорення мультфільму «Дві маленькі дівчинки»

10 клас

01.12

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

7

Ляльковий театр «Світ без насилля»

4 клас

26.11

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

8

Колаж «Що зменшить прояви насильства?»

6-а клас

6-б клас

27.11

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

9

Лист ангелу (поштова скринька)

1-11 класи

08.12

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

10

Заняття з елементами тренінгу «Батьківські збори на лісовій галявині»

5 клас

02.12

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

11

Заняття-гра на свіжому повітрі «Маленький їжачок»

1, 2 класи

07.12

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

12

Просвітницьке заняття з елементами тренінгу «Яблуко спокуси»

11

30.11

Соціальний педагог Ковальська Т.М.

13

Індивідуальна та групова просвітницько-профілактична робота: «Відповідальна поведінка. Профілактика негативних явищ в учнівському середовищі.»

5-11 класи

24.11

Поліцейський громади Курінний О.О.

14

Заняття з елементами тренінгу на тему: «Загроза насильства? Як діяти?»

8-а

30.11.20

Практичний психолог

Ткач Т.М.

15

Заняття з елементами тренінгу на тему: «Як захистити себе від насильства?»

04.12.20

Практичний психолог

Ткач Т.М.

16

Казкотерапія «Країна Теплого Пуху»

3

27.11.20

Практичний психолог

Ткач Т.М.

17

Бесіда з елементами тренінгу «Мої права та обовязки»

5

7

01.12.20

25.11.20

Практичний психолог

Ткач Т.М.

18

Бесіда з елементами тренінгу «Безпека спілкування в мережі Інтернет»

9

26.11.20

Практичний психолог

Ткач Т.М.

щд

Заняття з елементами тренінгу на тему: «Кібербулінг. Як запобігати»

10

11

02.12.20

08.12.20

Практичний психолог

Ткач Т.М

20

Засідання учнівського самоврядування: Попередженння булінгу.

Гра «Правда чи дія «Булінг»

Члени комісії дисципліни та порядку. Старостат

25.11.2020.

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

21

Розміщення інформаційного стенду « 16 днів проти насилля»

Учні 1-11 класів

25.11-10.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

22

Просвітницька робота «Скажемо цигарці –«НІ!»»

Учні 7-11 класів

25.11-10.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

23

Конкурс малюнків «Мамо, тато, я — дружна сім'я»

Конкурс плакатів «Стоп насильству!»

Учні 2-6 класів

Учні 7-11 класів

25.11-10.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

Класні керівники

Вчитель образотворчого

24

Ознайомлення з інформаційними матеріалами до Всеукраїнської акції  «16 днів проти насильства»

Класні керівники

26.11.2020.

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

25

Просвітницька робота з батьками  онлайн  рекомендації : Допомога батькам – «#Stop_sexтинг»

Батьки учнів

 5-11 класів

25.11-10.12.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

26

Профілактика торгівлі дітьми

Метод.реком

Класні керівники

25.11-10.12.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

27

Перегляд відеофільмів «Посмішка насильства», «Дружна сімя», «Слово ранить»

Учні 8-11 класів

25.11-10.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

28

Виховні бесіди з нагоди Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом за темою «СНІД — загроза для людства», “Обери життя!»

Виготовлення стінгазети

Учні 5-11 класів

01.12.-04.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В

Учнівське сам.

Вчителі осн.здор.

Класні керівники

29

Скажемо рішуче «Ні!» насильству»

Тренінгове заняття

Учні 8-11 класів

25.11-10.12.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

30

«Зупинимо торгівлю людьми разом»

Учні 5-11 класів

25.11-10.12.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Вчителі осн.здор.

31

Інсталяція «Чорні сторінки історії України»

Флешмоб «Незабудки памяті»

Учні 1-11 класів

26.11-27.11.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

Класні керівники

32

Покладання композицій, квітів та свічок до пам’ятника жертвам Голодомору

Учнівське самоврядування

27.11.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

33

Участь у Всеукраїнській акції «Засвіти свічку памяті жертвам Голодоморів»

Усі учасники освітнього процесу

28.11.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

34

Тематичні виставки: «Протидія використання дитячої праці та торгівлі дітьми в Україні», інформаційна пам’ятка «Зупиніть дитячу працю», Конвенція ООН про права дитини», Із Кримінального кодексу України»

Учні 2-11 класів

25.11-10.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В

35

Виховна година з нагоди Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями «Жага життя»

Учні 2-4 класів

(ГПД)

25.11-10.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

Вихователі ГПД

36

Акція «Творити добро на радість людям»  з нагоди  Міжнародного дня людей з обмеженими фізичними можливостями (03.12) та Дня волонтера (05.12)

Учні 5-11 класів

03.12-05.12.2020

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

Учнівське самоврядування

37

День інформації з нагоди Всесвітнього Дня людини та Міжнародного дня боротьби з корупцією «Чи знаєш ти свої права»

Учні 2-11 класів

09.12.-10.12.2020

Заступник директора з ВР Мазун О.М.

Педагог-організатор

Галкіна О.В.

                 «Темрява не може розігнати темряву: на це здатне тільки світло. Ненависть не може знищити ненависть: тільки любов здатна на це. Ненависть примножує ненависть, насильство примножує насильство, а грубість примножує грубість». Мартін Лютер Кінг

                   В межах Всеукраїнської акції «16 днів проти насильства» педагогами КОЗ «Бужанський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – ДНЗ» використовуються форми роботи, що характеризується гнучкою організацією робочого простору і прагненням до формування єдиної спільноти та внутрішньої культури учасників, які мають можливість спілкуватися, обмінюватися ідеями та допомагати один одному; - флешбек (англ. Flashback – спогад, зворотний кадр) за темою: «Історії з минулого». Це прийом, за допомогою якого можна підтримувати рівень інтересу до гри, інструмент для більш повного розкриття характеру і мотивації учасників; - медіації однолітків – альтернативна форма вирішення конфліктів за участі третьої нейтральної сторони – медіатора, який допомагає сторонам дійти взаємоприйнятого рішення у конфлікті; - соціальні диктанти з творчими завданнями – унікальні заходи, призначення яких дослідити рівень правової грамотності учасників; – онлайн-ігри про права людини та дитини;  просвітницько-профілактичні зустрічі з представниками соціальних служб , психологічної служби, медичної сестри,  поліції;  інформація на сайті, в класних групах, яка сприяє зміні стереотипів ставлення до дитини у сім’ї, вирішенню питань про узгодження стосунків між дорослими та дітьми в їх русі до  засад позитивного мислення та позитивної й відповідальної  поведінки. Такі колективні форми й методи просвітницької роботи охоплюють одночасно велику кількість школярів, сприяють створенню позитивного іміджу навчального закладу.

            Соціальним педагогом Ковальською Т.М. також проведені в 11 класі  просвітницьке заняття з елементами тренінгу «Яблуко спокуси»; ляльковий театр «Світ без насилля. Батьківські збори на лісовій галявині.» (4 клас), години психолога в 6-а та в 6-б класах зі створенням колажу  «Що зменшить прояви насильства?» « Як уникнути насилля?»; сімейні ради, консультації учням, їх батькам , вчителям…

                   Безумовно, подолання насильства можливе лише за умови об'єднання зусиль державних установ, громадських організацій, і кожного окремого громадянина. Кожен із нас має сказати «Ні!» насиллю у власній родині, у навчальному закладі, у соціальному середовищі. Адже кожен із нас може створити те особливе місце в соціумі, яке має бути острівцем безпеки і комфорту у нашому досить бурхливому світі.

              

                

           

Comments:
Only authorized users can leave comments.