Project news
Найзахопливіші детективи для підлітка
Wizeclub Education: курси додаткової освіти в Україні
Що робити, якщо болить поперек
Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Мобільні додатки для підтримки організації навчання та співпраці в освітньому процесі
Школа англійської для дітей: важливість навчання та як вибрати кращу школу
Хто такий Зевс?
Вивчаємо англійську за допомогою читання
Благодійність та соціальна відповідальність бізнесу
Як обрати надувний басейн?
Як створити і розкрутити групу у Фейсбуці без блокування
Практичні рекомендації по вибору школи англійської мови
Options for checking articles and other texts for uniqueness
Різниця між Lightning та USB Type-C: одна з відмінностей iPhone
Столична Ювелірна Фабрика
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
iPhone 11 128 GB White
Програмування мовою Java для дітей — як батьки можуть допомогти в навчанні
Нюанси пошуку репетитора з англійської мови
Плюси та мінуси вивчення англійської по Скайпу
Роздруківка журналів
Either work or music: 5 myths about musicians and work
На лижі за кордон. Зимові тури в Закопане
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Огляд смартфону Самсунг А53: що пропонує південнокорейський субфлагман
БЕЗПЕКА В ІНТЕРНЕТІ
Вітаємо з Днем Вчителя!
Портал E-schools відновлює роботу
Канікули 2022
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Voting
Як Вам новий сайт?
Total 44 common:people_all_forms

Практичний психолог

Date: 7 липня 2020 о 11:06, Refreshed 23 лютого 2021 о 22:15

Напрями діяльності працівників психологічної служби:

ДІАГНОСТИКА – виявлення причин труднощів у навчанні, інтелектуальному розвитку, соціально-психологічній адаптації; вивчення та визначення індивідуальних особливостей динаміки розвитку особистості, потенційних можливостей в освітньому процесі, професійному самовизначенні;

ПРОФІЛАКТИКА – своєчасне попередження відхилень у розвитку та становленні особистості, міжособистісних стосунках, запобігання конфліктним ситуаціям в освітньому процесі;

КОРЕКЦІЯ – усунення виявлених труднощів соціально-психічного розвитку здобувачів освіти, зниження ризиків проблем адаптації до освітнього середовища, схильності до залежностей та правопорушень, різних форм девіантної поведінки;

КОНСУЛЬТУВАННЯ – багатофункціональний вид індивідуальної та групової роботи, спрямований на вирішення запитів, з якими звертаються учасники освітнього процесу;

ЗВ'ЯЗКИ З ГРОМАДСЬКІСТЮ – діяльність, спрямована на досягнення взаєморозуміння, співпрацю між окремими особами, колективами, соціальними групами, організаціями, державними органами управління;

ПРОСВІТА – формування психологічної та соціальної компетентності учасників освітнього процесу.

Якщо необхідна консультація спеціаліста, напишіть нам, будь ласка!

Контактний e-mail:

Ткач Тетяна Миколаївна: tkach0507@ukr.net

2020-2021 НАВЧАЛЬНИЙ РІК

Збереження психічного здоров’я під час карантину

http://school9-uman.com.ua/img/uploads/images/unnamed.jpg

Карантин і соціальна дистанція – загальноприйняті кроки в усьому світі, направлені на подолання спалаху коронавірусу. Медичні експерти переконують у необхідності ізоляції, але вона має і свої негативні сторони, які безпосередньо впливають на психічне здоров’я.

Нещодавні дослідження науковців, опубліковані в британському медичному журналі «The Lancet», вказують на те, що карантин негативно впливає на психічне здоров’я більшості людей. Прояви можуть бути різні: тривога, порушення сну, порушення апетиту, режиму харчування, апатія, немотивована агресія та гнів, можлива депресія та ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), загострення хронічних хвороб.

Стресовими факторами в даному випадку виступають порушення сталих комунікативних зв’язків, порушення звичного режиму життя, страх бути зараженим, фрустрація, нудьга, недостатнє володіння інформацією (або її відсутність), фінансові втрати тощо.

Визнаючи наявність даної проблеми, Всесвітня організація охорони здоров’я оприлюднила вказівки щодо того, як вберегти своє психічне здоров’я під час карантину.

1. Дозвольте собі відпочити! Виспіться, поваляйтеся до схочу під ковдрою, а вже потім плануйте свою подальшу карантинну ізоляцію.

2. Пам’ятайте про фізичний стан організму! Важливо знайти спосіб знімати емоційну напругу і забезпечити собі здоровий сон. В іншому випадку з'явиться схильність до переїдання або хаотичного харчування, що негативно відгукнеться на загальному самопочутті. 

3. Якщо для вас дуже важливо продуктивно проводити свій час, розробіть свій особистий розпорядок дня, який би включав різні види діяльності. Це дозволить уникнути фрустрації потреб та відчуття марно втраченого часу.

4. Уникайте синдрому емоційного вигорання, для цього правильно розплануйте режим роботи і відпочинку. При активній розумовій діяльності необхідно щогодини надавати своєму організму 10 хвилин розвантаження.   

5. Залишайтеся на зв’язку (особливо це стосується екстравертів, для яких спілкування – невід’ємна частина повноцінного життя). Максимально використовуйте сучасні технології та спілкуйтеся в онлайн режимі з друзями, рідними та колегами.

6. Не переповнюйте своє життя мас-медіа (засобами масової інформації). Обмежте себе у перегляді новин, які спричиняють виникнення масової паніки. Приділіть краще цей час саморозвитку!

7. Зосередьтесь на позитиві. Займайтесь діяльністю, яка приносить задоволення. Пам'ятайте, карантин тимчасовий, врешті решт життя повернеться в своє звичне русло!     

Дбайте про своє здоров’я та здоров’я своїх близьких. І будьте здорові!

 

 

 

 

Мистецтво жити в карантині

http://school9-uman.com.ua/img/uploads/images/unnamed%20(1).jpg

Карантин змушує жити за власними правилами – незвичними, часом обтяжливими. Чи пройде карантинна ізоляція без зайвих проблем залежить від кожного члена сім’ї. 

Неабияк впливає карантин на дітей, якщо залишити їх сам на сам з проблемою вимушеної ізоляції, доведеться потім прикласти немало зусиль аби відновити гармонію в сімейних стосунках. 

Тому перше правило карантину: «Живи за правилами!». Родині потрібно зібратися всім разом і встановити правила. Визначитися, скільки часу батьки працюють, а діти навчаються, граються, малюють чи читають самостійно. Потім скільки часу всі проводять разом. Бажано, розділити квартиру на окремі зони, щоб члени сім’ї не заважали одне одному.

Пам’ятайте, що дітям в цей час не вистачає спілкування з однолітками, і замінити його потрібно живим емоційним спілкуванням, а не будь-якою діяльністю. 

Дитина потребує фізичної активності, адже надлишок енергії в організмі, як правило, трансформується в агресію. Тому аби уникнути непорозумінь та конфліктів, домовтеся, які способи вивільнення енергії є прийнятними, а чого робити не слід.

Не варто вигадувати дитині чим зайнятися, дозвольте їй проявити ініціативу і знайти заняття за бажанням та покликом душі (навіть, якщо ця діяльність призведе до невеличкого хаосу в квартирі). Та пам’ятайте, що з дитиною потрібно попередньо домовитися про її обов’язки, зокрема підтримувати чистоту в кімнаті.

Якщо ж ініціативність дитини згасла, запропонуйте їй заповнити свій вільний час розмальовками, книгами, розвиваючими настільними та комп’ютерними іграми. Давайте їх дітям порційно. Це допоможе підтримувати постійний інтерес.

Карантин – це чудова нагода побути з сім’єю, зміцнити чи відновити втрачені зв’язки.

Джерело: http://school9-uman.com.ua/Psychology

Comments:
Only authorized users can leave comments.